POLANKA

Rezervace
115 míst k sezení
48 lůžek na spaní
2000 litrů v koupacím sudu
90+km cyklotras

Zámek Nové Hrady

Soukromý zámek v Nových Hradech je jedinečná rokoková stavba. Pro svoji architektonickou čistotu a umístění v uměle vybudovaném přírodním areálu bývá celý zámecký komplex nazýván "Malý Schönbrunn" či " České Versailles". Ucelený rokokový areál obsahuje vstupní bránu a francouzskou zahradu se správními budovami, špýchar a anglický park s pískovcovou křížovou cestou z r. 1767

Od června 2001 je objekt přístupný veřejnosti - v přízemí zámku je otevřena zámecká galerie, na nádvoří byla nově vybudována rokoková zahrada se dvěma fontánami. V budoucnu by měl celý renovovaný zámecký komplex sloužit jako společenské, kulturní a turistické centrum a znovu nabýt pověsti jedné z nejvýznamnějších a nejatraktivnějších památek celého regionu.

Pivnice

Přírodní památka Pivnice byla vyhlášena v roce 1998. Jedná se o úzký kaňon zaříznutý v opukách a měkkých pískovcích. Rozloha území je 35 hektarů (vzdáleno cca 1,5 km).

Toulovcovy Maštale

Oblast Toulovcových maštalí - přírodní skalnaté útvary (vzdáleno cca 5 km)

Sdružení obcí Toulovcovy Maštale vzniklo v únoru roku 1999. Cílem sdružení je zajištění rozvoje regionu, především s důrazem na zaměstnanost a ochranu přírody. Mikroregion má zeměpisnou šířku 12,5 km a zeměpisnou výšku 15 km. Celková plocha mikroregionu je 9639,77 hektarů. toulovcovymastale.cz

Město Litomyšl

Město historie, zámek s parkem a venkovním divadlem. Rodiště Bedřicha Smetany a místo konání hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Muzea, chrámy, sochy Oldbrama Zoubka, město setkání 7 presidentů. Vnitřní bazén a koupaliště s tobogánem (cca 23 km).

Hrad Košumberk

Zřícenina hradu Košumberk (možnost prohlídky i krásné vyhlídky), Hamzova (dříve Gottwaldova) dětská léčebna-zařízení pro rehabilitaci nemocných, dříve tuberkulosní, nákupní možnosti, letní kino, poutní kostel Panny Marie na Chlumku (5km).

Město Skuteč

Skuteč - hrad Rychmburk, koupaliště s tobogánem nebo koupání v zatopených lomech. Koupaliště v provozu od poloviny června do poloviny září – podle počasí (12km).

Hotel Chata Polanka v Nových Hradech hodnocení